دسته‌بندی نشده

نکاتی برای تشخیص فرش ماشینی اصل

[vc_row][vc_column][vc_column_text]
نکاتی برای تشخیص فرش ماشینی اصل
  • اولین و مهم‌ترین روش تشخیص تولید کننده واقعی یک فرش، دقت در برچسب پشت آن می‌باشد. در این برچسب‌ها معمولا نام و علامت تجاری (لوگو) تولید کننده و مشخصاتی از قبیل کد طرح (نقشه) فرش، تراکم طولی و عرضی آن، تعداد رنگ فرش، جنس الیاف، علامت استاندارد و … در آن ذکر می‌شود. بسیاری از فرصت طلبان با استفاده از چسباندن مارک برندها و تولیدی‌های معتبر روی فرش‌های تقلبی اقدام به فروش آن می‌کنند. مراقب باشید که گول مارک و برچسب را نخورید.

 

  • شانه، تراکم، لطافت و ارتفاع نخ خواب فرش را بررسی کنید تا از مطابقت آن با گفته‌های فروشنده و اطلاعات موجود در شناسنامه مطمئن شوید. شانه یعنی تعداد گره‌های موجود در یک متر از عرض فرش و تراکم هم، میزان گره‌های موجود در یک متر از طول فرش است. فرش را لمس کنید و آن را تا کنید. هر چه فرش، سفت‌تر و محکم‌تر باشد میزان تراکم و شانه آن بالاتر است. به ارتفاع نخ خواب نیز توجه کنید که حداقل ۷ تا ۸ میلی‌متر باشد.

 

  • فرش اکرولیک نسبت به پلی استر نرم تر ، لطیف تر و روشن تر است.

 

  • مراقب باشید که فرش با جنس نخ پلاستیک را به عنوان نخ آکریلیک و دیگر نخ‌ها به شما نفروشند. چرا که اگر جنس فرش پلاستیکی باشد، باعث بروز حساسیت و مشکلات نظافتی می‌گردد. نخ خاب فرش های آکریلیک هست ست شده در حین دست کشیدن از زیر دست دانه دانه رد شده و داخل هم کلاف و پیچیده نمی شوند.

 

  • در صورتی که جنس فرش، اکریلیک باشد بوی نفت و پلاستیک از آن استشمام نمی‌شود. در حین لمس کردن و دست کشیدن به فرش های اکریلیک دست به راحتی از روی فرش سر می خورد و چسبندگی روی فرش احساس نمی شود.

 

  • رنگ های نخ های اکرولیک بسیار شاد و زنده هستند.

 

  • مقاومت بیشتری در برابر عواملی چون نور و گرما دارد. مقاومت بالای نخ های اکرولیک در برابر پا خوردن و برگشت پذیری فوق العاد نخ ها از ویژگی های فرش های اکرولیک می باشد.

 

  • اگر فرش ماشینی اصل باشد، باید پشت آن به صورت دستباف گونه باشد یعنی گره‌های آن مشخص و قابل لمس باشند.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا