دسته‌بندی نشده

چند نکته مهم در انتخاب قالی شویی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

چند نکته مهم در انتخاب قالی شویی
قالیشویی های زیادی در سطح شهر به خصوص در اصفهان به صورت مقطعی (شب عید) خدمات ارایه می کنند که بعضا زیر قیمت اتحادیه نرخ را به مشتری اعلام می کنند و بدون اینکه مشتری متوجه شود با اعلام اینکه فرش شسته شده فرش را به مشتری تحویل می دهند و هزینه را از مشتری دریافت می کنند و مشتریان با این طرز فکر که فلان قالیشویی ارزانتر شستشو می کند از آسیب رسیدن فرش بی اطلاع هستند نکات جالبی وجود دارد که مشتریان باید به آن توجه کنند:
  • آیا فرش اصلا وارد کارخانه قالیشویی می شود یا نه ؟ فرش توسط چه چیزی شستشو می شود؟ آیا اصلا فرش شستشو شده یانه ؟ آیا مواد شوینده که به فرش می زنند آسیب رسان است ،هم به اشخاص داخل منزل و هم به فرش یا نه؟ آیا کسانی که فرش ها را به آنها تحویل دادیم از مکان معتبری هستند؟ آیا تبلیغات کاغذی نشان دهنده مکان معتبر است؟
  • تمامی دفاتر قالیشویی فرش ها را شستشو نمی کنند به اصطلاح فرش آبکشی نمی شود و وارد کارخانه قالیشویی نمی شود و اصلا آب به فرش نمیرسانند؛ بعضا مشاهده شده دفاتر قالیشویی کاری را که خود صاحب فرش در منزل می تواند انجام دهد دفتر قالیشویی این کار را انجام میدهد به عنوان مثال با شامپو فرش، فرش مشتری تمیز می کند که این عامل باعث می شود کف و نم در داخل فرش پوسیدگی ایجاد  کند و خسارت جبران ناپذیری به فرش بزند.
  • معمولا مشتریان بعد از چند هفته اعلام می کنند فلان قالیشویی فرش ما را شسته اول که آوردن فرش تمیز بود به مرور بعد از یک هفته پر از لکه است باید چکار کنیم و بعد از اعلام به ما از موضوع با خبر می شوند؛ حال این که باز فرش کثیف است یک هزینه شستشو اضافه پرداخت کرده است و هم فرش پوسیده و مشخص نیست ،وارد هر کارخانه ای برای شستشو شود امکان پارگی دارد و خسارت زیان باری به فرش می رسد.
  • بارها اعلام شده فلان قالیشویی کلاهبرداری کرده و فرش هایمان را برده؛ توجه کنید قالیشویی معتبر دارای کد و شماره ثبت است و قابل پیگیری است چراکه مجوز گرفتن مراحلی دارد که یکی از آنها انگشت نگاری و غیره است.
  • همواره فرش های دستبافت وگران قیمیت باید توسط استاد کار فرش شستشو شود نه به دست کارگر بی تجربه زیرا ممکن است رنگ های فرش در هم برود و اینکه تا فرش رنگبرداری شود هم هزینه زیادی پرداخت باید گردد و هم ۱۰۰% رنگبرداری نمی شود.
  • بعضا قالیشویی ها از مواد شیمیایی برای شستشو استفاده می کنند که واقعا فرش تمیز می شود اما نکته اینجاست که اگر مواد در داخل فرش بماند و خشک شود بعدا بصورت گرد در داخل فرش می ماند که باعث می شود با حرکت بر روی فرش گرد شیمیایی وارد ریه ها شود و آسیب به جسم می زند
  • و نکته آخر سعی کنید زمان شستشو را به فصل آخر سال به خصوص برج ۱۱ و ۱۲ موکول نکنید برج ۱۰ بهترین زمان برای شستشو فرش شب عید است چراکه ترافیک کمتر در شستشو فرش ایجاد می شود
تمامی نکات بالا جهت آشنایی شما همشریان گرامی با قالیشویی و انتخاب قالیشویی ایست لطفا در انتخاب قالیشویی برای شستشو دقت کنید .
مدیریت قالیشویی نگین اصفهان
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا