دسته‌بندی نشده

جمع کردن موی حیوانات خانگی به ۴ روش مختلف

جمع کردن موی حیوانات خانگی به 4 روش مختلف

موی حیوانات خانگی شما با اینکه عاشق آنها هستید، زمانی که در لباس، فرش، اثاثیه و مبلمان پیدا می‌شوند می‌توانند آزاردهنده باشند. هرچند این بدان معنا نیست که شما دیگر نمی‌توانید از حیوانات موردعلاقه‌ی خود نگهداری کنید.

مقاله‌ی زیر اطلاعاتی درباره جمع کردن موی حیوانات خانگی از روی فرش و لباس و مبل و دیگر وسایل خانه ارائه می‌دهد.

برخی امکان دارد این سؤال را بپرسند که چرا شما این اطلاعات را به ما می‌دهید؟ در اینجا پاسخ‌ها ارائه می‌شوند: زیرا در تمام دنیا افرادی هستند که از حیوانات مراقبت می‌کنند و متأسفانه برخی از این حیوانات موهای خود را از دست می‌دهند که این عامل می‌تواند مشکلاتی را در پی داشته باشد.

روش اول جمع کردن مو: بوسیله رطوبت

کف دست خود را در کاسه‌ای از آب فرو کنید. با حرکت رو به پایین موهای حیوانات را تمیز کنید. موی حیوانات به‌صورت توپ درخواهد آمد و در کف دست شما جمع خواهد شد. این حالت به این دلیل مناسب و کارآمد است زیرا موی حیوانات خانگی خیس شده و سنگین‌تر می‌شود. این حالت همچنین باعث می‌شود که موی حیوانات به دلیل الکتریسیته‌ی ساکن به لباس شما نچسبد.

از یک وسیله‌ی تمیزکننده مانند اسفنج مورد استفاده در آشپزخانه استفاده کنید. اگر می‌خواهید موهای حیوانات را از یک فرش کم تراکم جمع کنید می‌توانید از یک اسفنج استفاده کنید. با این اسفنج مبلمان و فرش‌ها را به‌خوبی تمیز کرده و موهای باقی‌مانده را با دست تمیز کنید.

روش دوم: استفاده از چسب نواری

از چسب‌های نواری استفاده کنید تا برخی از خزها را نیز با آن تمیز کنید. بخشی از دست خود را آغشته به چسب کنید و موها را تمیز نمایید.

روش سوم: جذب مغناطیسی

یک دستکش لاتکسی بپوشید. درحالی‌که این دستکش را به دست دارید بر روی زمین دست بکشید. موی حیوانات باید به دست شما بچسبند. این حالت می‌توان با انواع دستکش‌های پارچه‌ای دیگر نیز رخ دهند. بخش پلاستیکی دستکش را خیس کنید تا کار آیی آن را چند برابر نمایید.

یک بادکنک باد کنید. این بادکنک را بر روی سطوح بکشید تا موی حیوانات را جمع کند. سطح دارای الکتریسیته‌ی ساکن بادکنک موها را جمع خواهد کرد که در این روش برای جمع‌ کردن بیشتر مو بادکنک را بار دیگر مورد استفاده قرار دهید.

از جاروهای پلاستیکی استفاده کنید. این حالت به‌طور کارآمد می‌تواند موهای چسبیده به سطح را تمیز کند. این جارو با ایجاد الکتریسیته‌ی ساکن می‌تواند موها را به سمت خود بکشد.

از کفی‌های پلاستیکی استفاده کنید. از کفی‌های پلاستیکی برای کفش‌ها خود استفاده کنید. کفش‌ها را بپوشید و پای خود را بر روی زمین و یا فرش بکشید و تمام موها را تمیز کنید.

از نرم‌کننده‌ی پارچه استفاده کنید. نرم‌کننده‌ی پارچه می‌تواند باعث جمع شدن موی حیوانات گردد. شما همچنین می‌توانید سطح را با نرم‌کننده و آب مرطوب کنید تا بتوانید مو را جمع کنید.

روش چهار: جلوگیری از توده شدن مو

از معیارهای جلوگیری کننده استفاده کنید. لباس‌های خود را در محلی قرار دهید که حیوانات خانگی به آنجا نمی‌روند و اغلب آن‌ها را تمیز کنید تا از میزان موهای آن‌ها کاسته شود. شما همچنین باید بر روی فرش‌ها و اثاثیه جارو بکشید و فرش‌هایی را که حیوانات با آن‌ها ارتباط داشته‌اند را بشویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا