دسته‌بندی نشده

آبگیری فرش در قالیشویی تخصصی نگین اصفهان

آبگیری فرش دستبافت و ماشینی در قالیشویی تخصصی نگین اصفهان

آبگیری فرش دستبافت و ماشینی در قالیشویی تخصصی نگین اصفهان
متخصصان در قالی شویی تخصصی نگین اصفهان قبل از سپردن فرش به دستگاه های آبگیر سانتریفیوژی، اقدام به بررسی پوسیدگی و زدگی و یا دررفتگی فرش می کنند و اگر احتمال پارگی در فرش و قالی و قالیچه شسته شده وجود داشته باشد، به شکل سنتی و آویزان کردن برای مراحل خشک کردن اقدام می کنند.
فرش هایی که دارای پوسیدگی های خیلی خفیف هستند که در آنها با توجه به تجربیات مشابه شان احتمال پارگی و دررفتگی فرش برای خشک کردن با دیگ چرخشی وجود نداشته باشد، دیگ خشک کن سانتریفیوزی را با دور چرخش کمتر دستگاه آبگیر قالیشویی به حرکت درمی آورند.
فرش هایی که احتمال رنگ پس دادن و تغییر رنگ در آن ها در اثر خشک کردن با دیگ های سانتریفیوژی وجود دارد، روی فرش مواد تثبیت کننده رنگ پاشیده می شود تا جلوی رنگ دهی و رنگ دویدگی در الیاف فرش آن گرفته شود.
به طور کلی نتیجه ای که می توان گرفت این است که در شستشوی فرش های ماشینی یا فرش های دستبافت، روش های آبگیری سنتی باعث ماندن زردآبه و آب کثیف در ریشه ها و قسمت های انتهایی فرش که اصولا دارای رنگ سفید هستند در فرش شده و علاوه بر زرد بودن فرش پس از شستشو، فرش کمی هم بوی بدی می دهد اما با راهکارهای صنعتی و مکانیزه شستشوی فرش در کارخانه قالیشویی تخصصی نگین اصفهان این اتفاق نخواهد افتاد.
البته همه کارخانه های قالیشویی مجاز ، موظف به بررسی فرش تحویلی از سوی مشتری می باشند و اگر فرش ماشینی یا دستباف یا قالیچه های دریافت شده دارای پوسیدگی های شدیدی باشند که در حین مراحل آبگیری در دیگ احتمال پارگی در آن وجود داشته باشد ،  باید این مساله را به مالک فرش یادآوری کنند و در صورت رضایت مشتری باید فرش وارد مراحل شستشو شود. در غیر اینصورت هر گونه اتفاقی که بیافتد مسئولیت آن با کارخانه قالیشویی می باشد.

نوشته های مشابه

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا