دسته‌بندی نشده

چگونه ریشه های فرش را سفید و تمیز کنیم؟

چگونه ریشه های فرش را سفید و تمیز کنیم؟

از آنجا که فرش ها در مکان هایی انداخته میشوند که افراد ممکن است با پای کثیف روی آن بروند یا در آشپزخانه و محیط های دیگر با مواد غذایی و یا آب میوه کثیف شوند و از آنجا که ریشه فرش سفید و حساس به کثیفی است و تمیز کردن آن کار بسیار دشوار است ، در بیشتر موارد ریشه های فرش ، به هم ریخته و ظاهری زشت به خانه ی شما میدهند پس باید فکری برای آن کرد ما در این مقاله میخواهیم با روشی ساده و کم هزینه تمام این مشکلات را حل کنیم.

ابتداریشه های فرش را با وایتکس شسته تا کاملا سفید بشوند ، پس از خشک شدن ریشه های فرش آن را در کنار هم ردیف کرده و یک اندازه میکنیم.

سپس چسب شیشه ای را با دقت بر روی ریشه های فرش میکشیم. دقت کنید که ریشه های فرش جمع نشوند و همه در کنار هم ردیف باشند.

همین کار را زیر ریشه های فرش انجام میدهیم تا کاملا ریشه ها را بپوشاند. درست به همین سادگی.

با این کار حتی میتوان ریشه های فرش را بدون این که به هم ریخته شوند ، زیر فرش دیگر پنهان کرد. فقط چسب نباید زرد رنگ باشد چون رنگ ریشه را از بین میبرد.

برای تمیز کردن ریشه های فرش از جاروبرقی استفاده نکنید ! ریشه فرش شما در هنگام ساکشن کردن جاروبرقی دچار آسیب های جدی شده، ضعیف می شود یا حتی گاهی موجب پارگی آن میگردد.

لکه های زرد یا کثیفی که پس از شستشوی فرش،مخصوصا روی ریشه ها دیده میشود به دلیل ماندن آب چرک بعد از شستشوی فرش میباشد که عموما زمانی که قالیشویی در منزل انجام گیرد اتفاق می افتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا