دسته‌بندی نشده

چه نوع فرشی را به قالیشویی بدهیم (۲)

چه نوع فرشی را به قالیشویی بدهیم (2)

چه نوع فرشی را به قالیشویی بدهیم (۲)
بامبو

مزایا: این نوع فرش بادوام، انعطاف پذیر و زیست تجزیه پذیر  بوده و انتخابی هوشمندانه برای افرادی است که از حساسیت رنج می‌برند.
اگرچه فرش بامبو نرمی و گرمی فرش‌های دیگر را ندارد اما می‌توان آن را روی کاشی و درجایی که نیاز به نمای چوب سخت داریم بیندازیم. فرش بامبو سال‌ها دوام می‌آورد به‌همین دلیل برای استفاده در جاهای پر رفت و آمد مثل قسمت داخلی درب جلو مناسب است. تمیز کردن بامبو گاهی اوقات دشوار است.

الیاف مصنوعی مثل نایلون، اولفین، پلی استر و آکریلیک

تمیز کردن الیاف مصنوعی راحت است و نیاز نیست آن را به قالیشویی بسپارید، دوام زیادی دارد، رنگ و رو رفته نمی‌شود و لکه به خود نمی‌گیرد.
فرش‌هایی که الیاف مصنوعی دارند به شکلی تولید می‌شوند که ظاهری شبیه به ابریشم یا الیاف با کفیت داشته و در عین حال در برابر آب مقاوم هستند. چون این نوع فرش‌ها قیمت بالایی ندارند می‌توان آن‌ها را زود به زود عوض کرد و برای استفاده در زیر زمین و اتاق بچه بسیار مناسب هستند. عیب این فرش‌ها این است که حس خوشایند الیاف طبیعی را ندارند.

پلی پروپیلن

پلی پروپلین بیشترین مقاومت را در برابر لکه دارد و رنگ آن به راحتی نمی‌رود و این که بسیار با دوام است. از پلی پروپیلن برای تولید فرش‌های داخل خانه و همین طور بیرون از خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی پروپیلن برای زیر میز غذاخوری انتخابی هوشمندانه‌ای است چون به راحتی می‌توان آن را تمیز کرد.این نوع فرش ضخامت کمتری نسبت به نایلون دارد و الیاف آن به مرور زمان خرد می‌شود. البته در برابر آب و مواد شوینده مقاوم است و می‌توانید شستشوی آن را در خانه انجام دهید.

چرم

چرم نرم و با دوام بوده، لکه نمی‌گیرد، به‌راحتی تمیز می شود و بسیار منحصر به فرد است. فرش‌های چرمی بیشتر به‌صورت پوستین هستند اما به‌صورت دوخته یا نوار‌های چرمی به‌هم بافته شده و جیر نیز یافت می‌شوند. چرم و پوستین به‌طور کلی در برابر آب مقاوم نیستند و نمی‌توان آن‌ها را با روش‌های معمولی شست. شستشوی این انواع فرش باید حتما به قالیشویی حرفه‌ای سپرده شود. فرش‌های چرمی و پوستینی حس و حالی مردانه و کابویی به دکوراسیون اتاق می‌دهند. می‌توانید از این نوع فرش‌ها در دفتر کار مردانه، کتابخانه، خلوتگاه با سبک روستایی یا اتاقی که سبک‌های گوناگون در آن کار شده استفاده کنید. در اتاق‌های نمور و مرطوب از فرش‌های چرمی استفاده نکنید.

پوست گوسفندی

بسیار بسیار نرم و پفی بوده و ۱۰۰% طبیعی و گرم است. پوست گوسفند اغلب در اتاق خواب به ویژه دراتاق نوزاد و اتاق بچه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اما در اتاق نشیمن و جلوی شومینه نیز بسیار کاربرد دارد. پوست گوسفند بسیار شیک و لوکس است و می‌توان آن را نه فقط در کف اتاق بلکه روی صندلییا فرش دیگر انداخت. شستن فرش گوسفندی کار هر کسی نیست و باید به فرد ماهر یا قالیشویی سپرده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا