دسته‌بندی نشده

معرفی فرش ماشینی بلژیکی

معرفی فرش ماشینی بلژیکی

معرفی فرش ماشینی بلژیکی

یکی از مدل های فرش های ماشینی پر تراکم که در سال های اخیر به صورت وارداتی به ایران آمده است معروف به فرش ماشینی بلژیکی می باشد که در آن طرح های ایرانی بسیار به کار رفته و بسیار سبک می باشد.

همچنین قیمت مناسب آن باعث استقبال شدید ایرانی ها از این نوع فرش شده است.

اما باید بدانید که فرش های بلژیکی از مواد اولیه ویسکوز بافته شده است که مرغوبیت ندارد و باعث چسبیدن فرش به سطوح می شود و بعد از هر بار شستن فرش پرز می دهد و بافت آن به صورت گلوله در می آید .

توجه داشته باشید که اگر شما از فرش های بلژیکی استفاده می کنید هرگز خودتان برای شستن آن اقدام ننماید و این کار را به قالیشویی های معتبر واگذار کنید تا فرشتان از بین نرود .

به طور کلی افراد در انتخاب فرش به دو نکته بسیار اهمیت می دهند یکی زیبایی فرش و دیگری دوام فرش که هر دو در فرش های ماشینی بسیار مهم می باشد اما گاهی هر دوی این خصلت ها را در یک فرش نمی توان یافت پس چه باید کرد؟

اگر شما فردی هستید که به زیبایی فرش اهمیت می دهید باید حتما از فرش های مانشینی پرتراکم استفاده نمایید.

اما اگر زیبایی فرش برایتان خیلی مهم نیست و بیش از آن دوام و کیفیت فرش برایتان مهم است بهتر است از فرش های ماشینی پر تراکم پانصد شانه که تراکمی حدود ۱۰۰۰ دارند استفاده کنید.

خوب است بدانید که فرش ماشینی هفتصد شانه از نخ ها ی نازکتر تولید می شوند که باعث کم دوامی این نوع فرش ماشینی شده است.

شاید خیلی از ما ندانیم که در کشورمان برای بافت فرش های ماشینی پر تراکم از چه الیافی استفاده می شود ؛ در ایران برای بافت اکثر فرش های ماشینی از الیافی به نام امرولیک بسیار زیاد استفاده می شود که پرز زیادی از خود دفع می کند و شاید در برخی افراد حساسیت ایجاد کند.

پس اگر فکر می کنید که فردی حساس هستید و زود نسبت به چیزی آلرژی می گیرید به سراغ فرش ماشینی نروید.

نکته پایانی : اگر به دنبال فرشی باکیفیت و بادوام یکبار برای همیشه هستید ، ما به شما عزیزان خرید فرش ماشینی اکریلیک را پیشنهاد می کنیم ، چرا که فرش های آکریلیک بسیار بادوام و با کیفیت هستند به طوری که توانایی این را دارند تا یک اتو یا قابلمه داغ را به مدت ۵ دقیقه بدون هیچ آسیبی تحمل کنند .

فرش های اکریلیک به هیچ وجه قابل مقایسه با فرش های پلی استری و بلژیکی نیستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا