دسته‌بندی نشده

کفپوش پارکت و نکاتی در مورد نظافت آن

کفپوش پارکت و نکاتی در مورد نظافت آن
پارکت به کفپوش‌هایی اطلاق می‌شود که از جنس چوب ساخته شده و به صورتهای مختلف قابل اجرا بر روی کف ساختمان می باشند.
این پوشش بر اثر بسیاری از عوامل دچار آسیب شده و رفته رفته از زیبایی کلی فضا می کاهد. لذا به منظور حفظ و نگهداری از پارکت، انجام نظافت بهینه و استفاده از مواد شوینده تخصصی راهکاری مناسب بوده ، که با انجام آن به صورت منظم می توان سبب افزایش طول عمر پارکت شده و از هزینه های هنگفت تعویض آن جلوگیری به عمل آورد.
به دلیل این که در ساختار پارکت از چوب استفاده شده نباید در مجاورت با رطوبت و آب باشد اما در صورتیکه با پوشش‌های از جنس لاک، رنگ، روغن و… آغشته شود در کنار آب و رطوبت هم مقاوم است.
بهتر است کفپوش‌های پارکت را به طور منظم و از روی برنامه تمیز کنید تا این‌که اجازه دهید کثیفی و چرک روی هم انباشته شود و بعد به فکر تمیز کردن بیافتید. هر چه بیشتر این کثیفی‌ها روی کفپوش بمانند، بیشتر به داخل لایه‌ی محافظ نفوذ می‌کنند. همین‌طور ممکن است آن‌قدر محکم به آن بچسبند که پس از پاک کردن آن‌ها کفپوش صدمه ببیند. بهترین راه برای تمیز نگه داشتن کفپوش لمینت، جارو کردن منظم یا استفاده از یک تی نخی خشک است. این کار ذرات و سنگ‌ریزه‌ها که می‌توانند به مرور زمان پوشش محافظ را از بین برده و صدمات جدی به آن بزنند را از میان برمی‌دارد. در چنین شرایطی بهتر است نظافت پارکت را به شرکت‌های امور نظافتی بسپارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا