دسته‌بندی نشده

چگونه بوی بد مبل را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد مبل را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد مبل را از بین ببریم؟

احتمالا برای‌تان پیش آمده که اسباب‌کشی کنید و بوی بد خانه‌ی قبلی، دنبال‌تان به خانه‌ی جدید بیاید و متوجه شوید، بوی بد از مبلمان بوده است. از بین بردن بوی بد و نظافت مبلمان کار ساده‌ای است، با این حال روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید قبل از کمک گرفتن از متخصصان شستشوی مبلمان از آن‌ها استفاده کنید.

 

  • استفاده از مرکبات خوشبو

یک ظرف نسوز را تا نیمه آب کنید و یک عدد لیموترش را با پوست در آن رنده کنید، سپس این ظرف را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوشد. به زودی عطر لیموی تازه فضای خانه شما را پر خواهد کرد، ضمنا می توانید به جای لیموترش از نارنج استفاده کنید.

 

  • استفاده از اسانس

چنانچه اسانس خوراکی یا غیرخوراکی دارید، چند قطره از آن را در نعلبکی پیرکس بریزید و روی ظرفی قرار دهید تا بتوانید زیر آن یک شمع گرد گوچک روشن کنید. پس از چند لحظه با گرم شدن اسانس، عطر آن همه جا را پر می کند.

 

  • استفاده از جوش شیرین

اگر مبل های خانه تان بو گرفته و کثیف شده است روی پارچه آن کمی جوش شیرین بپاشید و صبر کنید برای یکی، دو ساعت جوش شیرین روی آن بماند سپس به آرامی با کشیدن جاروبرقی روی پارچه مبل جوش شیرین را پاک کنید، خواهید دید که دیگر مبل یا صندلی پارچه ای هیچ بویی نمی دهد.

 

  • استفاده از شوینده های آنزیم دار

برای رفع بوی ادرار حیوانات خانگی، در قدم اول محل ادرار روی مبل را با پارچه یا کاغذ تمیز کنید تا کامل ادرار جذب کاغذ و پارچه شود. سعی کنید برای انجام مراحل تمیز کردن ادرار روی مبل از دستکش استفاده کنید. پارچه خود را در محل ادرار فشار دهید که تا جایی ممکن خیسی ادرار جذب پارچه شود. سپس از شوینده و پاک کننده های آنزیم دار استفاده کنید. محل ادرار را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با تمیز کننده آنزیمی خیس کنید سپس با پارچه محل مورد نظر را تمیز کنید.

این مرحله را تا جایی ادامه دهید که کاملا بوی ادرار از روی مبل شما پاک شود. شاید مجبور باشید برای نتیجه بهتر شستن با شوینده های آنزیمی را چند بار انجام دهید.

محل ادرار پت ها مانند سگ و گربه وقتی خشک شود با خاموش کردن چراغ ها و در خاموشی شب بر روی وسایل معلوم است . بعد از پیدا کردن محل در اسرع وقت مبل خود را تمیز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا