دسته‌بندی نشده

چرم دوزی تخصصی در قالیشویی نگین اصفهان

چرم دوزی تخصصی در قالیشویی نگین اصفهان

وسایل مورد نیاز چرم دوزی عبارتند از: نخ چرم دوزی ، سوزن چرم دوزی ،چرم

چرم را معمولاً به انداه طول فرش می گیرند و از پشت فرش با نخ و سوزن به صورت ۷ و ۸ (زیگزاگ) می دوزند. چرمهایی که برای کناره دوزی فرش مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که برای جلوگیری از لوله شدن کناره فرش استفاده می شود، باید دارای مقاومت کافی باشد. عرض چرم بین ۳ تا ۵ سانتیمتر است، که به صورت آماده یا توپ در بازار به فروش می رسد. جنس چرم از مواد پلاستیکی و نخ تشکیل شده است.

اگر طرفین فرش لول شده باشد، فرش را از پشت بر روی زمین پهن می کنند و به وسیله چکش چوبی آن را می کوبند و سپس پارچه سفیدی بر روی آن پهن کرده و با مقداری آب آن را خیس کرده و اطوکشی می کنند. پس از آن، به صورتی که بیان شد، چرم دوزی می کنند.

در بعضی موارد ۴ طرف فرش چرم می شود. بویژه، قالیبافی که نفیس هستند و امکان آویزان کردن آن بر روی دیوار وجود دارد.

برخی از فرش‌ها به ویژه آن گروه از فرش‌هایی که مکانیزم بافت آنها به شیوه‌ لول می‌باشد، لبه‌های طولی فرش به سمت آنها لوله می‌شود.

چنانچه فرش بافته شده دارای چنین عیبی باشد، معمولاً اقدام به چرم‌دوزی می‌نمایند. چرمی که برای کناره‌دوزی فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید دارای مقاومت و سختی مورد نیاز باشد تا از لول شدن فرش جلوگیری نماید.

عرض چرم، بین۳ تا ۵ سانتی‌متر است که جنس آن یا از چرم کاملاً طبیعی (که البته به این شکل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد) یا از چرم مصنوعی (انواع فوم و مواد پلاستیکی) می‌باشد.

نحوه‌ی دوختن چرم به این شکل است که سوزن چرم دوزی را با نخ چرم دوزی آماده نموده به صورت زیگزاگ نوار چرمی را از پشت فرش به کناره‌های آن می‌دوزند.

کارگاه رفوگری نگین اصفهان عضو رسمی اتحادیه قالیشویان اصفهان با بیش از یک دهه سابقه کار در زمینه خدمات رفوگری فرشهای دستبافت نفیس و ماشینی و با بهره گیری از کادر مجرب، “رفوگری تضمینی” فرش مشتریان عزیز را به انجام میرساند.
تلفن کارگاه رفوگری
۳۱۳۳۷۰۰۷۰۰
مشاوره و کارشناسی
۰۹۱۳۰۷۷۷۷۵۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا