دسته‌بندی نشده

نگهداری و نظافت فرش نمدی

نمد درلغت پارچه ای کلفت است که ازپشم یا کرک مالیده می سازند و ساده ترین نوع کف پوش است که ساخت آن احتیاج به دستگاه خاصی ندارند. در نمد مالی در واقع از خاصیت طبیعی پشم که در هم پیچیدن الیاف آن در اثر رطوبت و فشار است استفاده می شود.

رنگ هایی که در نمد وجود دارد، رنگ های طبیعی مانند سفید، قهوه ای، سیاه، و یا ترکیبی از آن ها برای زمینه و مقداری پشم رنگ شده جهت ایجاد نقوش می باشد.

نکات نگهداری و نظافت نمد :

محصولات نمدی را تا زمانی که واقعا احتیاج به شستشو ندارند، نشویید. اگر مجبور به این کار هستید، هیچگاه آن ها را در لباسشویی نیندازید. زمان شستشو، نمد را چنگ نزنید، زیرا ممکن از از فرم و حالت اولیه خود خارج شود.

بهترین راه شستشوی نمد سپردن آن به قالیشویی های متخصص در این زمینه میباشد.

اگر قصد دارید خودتان آن را بشویید توجه داشته باشید که برای شستشوی نمد کافیست آن را با آب خیس کنید وقتی کاملا آب به خود جذب کرد، فقط با دست روی آن بکشید و به هیچ وجه از برس فرش یا لوازم مشابه برای شستن نمد استفاده نکنید.

بعد از شستشو، نمد را از بند رخت آویزان نکنید، نمد به دلیل شکل پذیری بالایی که دارد روی بند رخت کش خواهد آمد. بهتر است نمد را روی سطح صاف یا شیب دار و زیر نور آفتاب پهن کنید تا خشک شود.

پس از خشک شدن نمد را در جایی که زیاد در معرض پا خوردن است قرار دهید. بهتر است اجسام سنگین روی نمد قرار ندهید. برای صاف کردن نمد پا خوردن کافیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا