دسته‌بندی نشده

نگهداری و مراقبت از فرش و قالیچه

نگهداری و مراقبت از فرش و قالیچه

نگهداری اولیه  فرش و قالیچه

  • جاروکردن فرش
  • قالیچه را در جهت خواب آن شانه کنید
  • چند بار در طول سال قالیچه را بچرخانید
  • تکاندن
  • مراقبت ویژه

برخی قالیچه‌ها نیاز به مراقبت ویژه دارند. بعد از دستورالعمل پاکسازی بر روی برچسب قالیچه، همیشه بهترین گزینه های شما وجود دارد.

اما اگر قالیچه شما هیچ دستورالعملی ندارد، می توانید این مراحل را طی کنید:

 

قالیچه های شیک اسکین

پودر تالک را بر روی قالیچه بپاشید. بگذارید چند ساعت به همین حال بماند. مو یا خز ان را شانه کنید و سپس ان را به بیرون از خانه برده و بتکانید. اگر خزها خیلی بلند هستند، ممکن است نیاز به تکرار فرایند تا زمانی کنید که به اندازه ی کافی احساس تمیزی کنید.

 

قالیچه های بافته شده ماشینی

یک پتو یا حوله را بر روی سطح بتنی یا وینیل بگذارید. قالیچه را روی پتو بگذارید. از محلول تجاری پاکسازی فرش استفاده کنید، ان را با اسفنج بر روی قالیچه بکشید و بر روی ان بمالید. قالیچه را اب بشویید و ان را بر روی پتو یا حوله ی خشک قرار دهید تا کامل خشک شود.

 

قالیچه های دستباف یا عتیقه

یا صفحه ی نایلونی روی قالیچه قرار دهید. از اتصالات جاروبرقی استفاده کنید، روری صفحه جاروبرقی بکشید. اگر در کل در مورد تمیز کردن قالیچه ی خود مردد هستید، با یک فروشنده ی عتیقه یا سازنده ی قالیچه صحبت کنید (در صورت امکان) تا راهنمایی های اضافه در مورد چگونگی مراقبت صحیح از قالیچه ی عتیقه ی خود به دست اورید.

 

پاکسازی عمیق

حداقل یک بار قالیشویی حسابی در سال راه خوبی برای حفظ ان ها در بهترین شکل است. زمانی که شما لیستی از کارهایی را فراهم می کنید که باید بهار انجام دهید، گذاشتن قالیچه در این لیست را فراموش نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا