دسته‌بندی نشده

شستشوی فرش با استفاده از شامپو فرش

شستشوی فرش با استفاده از شامپو فرش

تابستان فصل مناسبی برای شستن فرش است. بهتر است قبل از شستشوی فرش گرد و خاک آن را خارج کنید. تمیز کردن فرش ها در خانه با استفاده از شامپوی مخصوص فرش نیز ممکن است.

چگونه با استفاده از مواد مورد استفاده موجود در منزل، شامپو فرش خانگی درست کنیم؟

با استفاده از سرکه سفید، جوش شیرین، هیدروژن پراکسید و آب میتوانید محلول شامپو فرش خانگی تهیه کنید.

برای ساخت آن سرکه سفید و جوش شیرین را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر شکل بگیرد.

با استفاده از یک مسواک قدیمی یا وسیله ای دیگر خمیر را روی لکه فرش بمالید. صبر کنید تا خمیر خشک شود و سپس جوش شیرین را با استفاده از جاروبرقی پاک کنید.

لکه باید حالا از بین رفته باشد. برای لکه های دشوارتر مانند شراب یا شکلات از هیدروژن پروکساید استفاده کنید.

هیدروژن پروکساید را مستقیما روی لکه بریزید. بگذارید بماند تا وقتی از جوش و خروش بیفتد، سپس ناحیه را با یک تکه پارچه تمیز خشک کنید تا لکه  جذب پارچه شود.

ممکن است مجبور باشید برای لکه‌های دشوار بیش از یک بار این فرایند را انجام دهید.

برای بهترین نتایج قبل از اینکه لکه ها فرصت نفوذ پیدا کنند آنها را پاک کنید. برای لکه های مقاوم یا سخت مثل جوهر از شوینده های خانگی که برای مقابله با لکه های سخت تر تهیه شده‌اند استفاده کنید.

برای تمیز کردن مبلمان هم می توان از شامپو فرش استفاده کرد.

همانطور که میدانید مبلمان و فرش ها به دلیل استفاده روزمره، دچار کثیفی بر اثر آلودگی هوا و همچنین نشست خاک میشود و لازم است هر چند وقت یکبار با یک شوینده مناسب تمیز شوند.

به دلیل اینکه رویه های مبلمان و یا الیاف فرش ها و موکت ها متفاوت می باشد ،شامپو فرش ها باید با تمامی این الیاف ها سازگاری داشته و موجب آسیب زدن به آنها نشود.به همین دلیل باید تا حد امکان، استفاده از مواد شیمیایی در فرمولاسیون شامپو فرش را کاهش داد.

هم چنین نکته دیگر که در فرمولاسیون شامپو فرش حائز اهمیت می باشد ،جلوگیری از تداخل رنگ ها و یا از بین بردن رنگ و شادابی رنگ فرش و موکت می باشد.نحوه استفاده از شامپو فرش ها و انتخاب محصول مناسب برای محافظت از رنگ و پرز های فرش بسیار مهم است.

نحوه استفاده :

بهتر است هنگام استفاده از شامپو فرش به دستورالعمل درج شده روی محصول دقت کرد .مقداری از شامپو فرش را در آب حل کنید و بعد سطح مورد نظر با اسفنجی که به محلول شوینده آغشته شده است،پاک کنید.بعد از آن با یک دستمال ضخیم و کمی نم دار فرش را از شوینده و آلودگی های حل شده در محلول پاک کرده و چند بار این کار را با جایگزین کردن دستمال تمیز تکرار کنید.

دقت داشته باشید فرش را بعد از خشک کردن جارو کنید.

میتوانید آلودگی و گرد و خاک لبه های فرش را نیز با یک برس دستی پاک کنید . بعد از آن جارو برقی بکشید و سپس مخلوطی از آب و شامپو فرش را با استفاده از یک فرچه نرم بر روی لبه کشیده و سپس نم فرش را با یک دستمال خشک بگیرید.

نکته:

سعی کنید قبل از خشک شدن کامل فرش یا موکت از راه رفتن و یا نشستن بر روی آن پرهیز کنید.در غیر اینصورت معمولا لکه جدیدی ایجاد میشود.

قبل از تمیز کردن فرش آن را خوب جارو کرده تا گرد و خاک بر روی آن نباشد.

دقت داشته باشید که اگر لکه بر روی فرش بیش از دو روز بماند ثابت شده و احتمال پاک شدن آن کم میشود.پس توصیه میشود لکه را هرچه سریعتر با شامپو فرش پاک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا