دسته‌بندی نشده

رنگ گذاری روی فرش دستبافت

رنگ گذاری روی فرش دستبافت

نقاشی کردن فرش عبارت است از : رنگ کردن قسمت های پوسیده ی قالی که این عمل برای جور کردن الگو های پیرامون و رنگ ها انجام می شود.

منطقه های کوچک رنگ شده اغلب از دید خریداران نه چندان حرفه ای دور می ماند. ولی خریدار زود دچار شک و تردید می شود اگر قالی شسته شود و  پس از قالیشویی رنگ ها از بین بروند چطور می شود؟

منظور از نقاشی فرش، رنگ کردن قسمت‌های پوسیده فرش دستباف است. این عمل برای یکسان‌سازی و در اصطلاح جور کردن نقوش اطراف محل آسیب دیده و رنگ‌های معیوب می‌باشد. در مواردی فروشندگان و عرضه کنندگان چنان چه احساس کنند رنگ خاصی در قالی نامناسب است، پرزهای قالی را رنگ می‌کنند.

رنگهایی که برای رنگ آمیزی فرش به کار برده میشوند چه رنگ هایی هستند؟

رنگ هایی هستند با خاصیت معدنی که تبدیل به پودر می شوند. برخی از این رنگ ها به دلیل کاربرد و قدرت رنگی، رنگ های مادر یا اصلی هستند چون لاجورد، شنجرف(لاکی)، سینکا، اُخرا، گِل ماشی و سُرنج که با این رنگ های اصلی انواع ترکیب های متنوع به دست می آید چون درجه رنگ های سبز ساقه ای روشن و سیر، سبز مینایی و … . از جوهر رنگ هم برای برخی رنگ‌ها مثل سبز یا مشکی استفاده می شود. گاهی از رنگ های صنعتی هم که امروزه گاه مرسوم شده استفاده می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا