دسته‌بندی نشده

دلیل زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو

دلیل زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو

دلیل زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشوی آن

مهم ترین دلیل بروز این اتفاق استفاده از شوینده های بی کیفیت و نامناسب است. این شوینده ها با خاصیت اسیدی فراوان برای فرش هایی با ظرافت بالا مناسب نیستند و باعث آسیب رسیدن با تار و پود فرش میشوند. و گاها ریشه های فرش بعد از شستشو به رنگ زرد درخواهند آمد. بنابراین لازم است که از جنس، نوع فرش و همچنین شوینده مناسب با فرش اطلاعاتی پیدا کنید؛ مثلا اگه بافت فرش ظریف است از پاک کننده ای که اسید کمتری دارد استفاده کنید.

 

از دیگر دلایلی که باعث زرد شدن ریشه فرش پس از شستشو میشود، جارو نکردن فرش قبل از شستشو اشاره است. چرا که سبب می شود گرد و غبار درون فرش باقی بماند و همین باعث زردی و کدر شدن ریشه فرش و سطح آن می گردد.

 

دلیل دیگری که میتواند باعث زرد شدن ریشه فرش شود این است که فرش به خوبی آبکشی نمیشود و آبگیری به خوبی انجام نمیشود. در نتیجه هنگام خشک شدن فرش آب چرک آلود از ریشه فرش عبور میکند و باعث زرد شدن ریشه فرش میشود.

 

در کارگاه های قالیشویی از جمله قالیشویی نگین اصفهان بعد از اینکه شستن فرش به پایان رسید فرش را داخل یک آبگیر لوله ای شکل که حرکت چرخشی دارد گذاشته و اجازه می دهند تا آب درون فرش کاملا خارج شود. این عمل باعث میشود که زرد شدن ریشه ها اتفاق نیفتد.

اگر فرشتان را به قالیشویی نگین اصفهان بسپارید میتوانید خیالتان راحت باشد که ریشه های فرشتان زرد نمیشود و سالم میماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا