دسته‌بندی نشده

جایگاه و حضور فرش ایرانی در عرصه بین المللی

جایگاه و حضور فرش ایرانی در عرصه بین المللی

فرش های ماشینی ایرانی در بسیاری از از کشور های دنیا طرفداران و مشتریان خاص خود را دارد . ویژگی های این محصول ایرانی مانند ؛ طرح و نقشه ی با اصالت آن ، کیفیت ، اندازه ، رنگ های خوش لعاب آن و سایر ویژگی ها ی آن موجب شده است تا مشتریان خود را در سراسر دنیا داشته باشد . در اینجا به توضیحاتی در مورد جایگاه و حضور فرش ایرانی در عرصه بین المللی میپردازیم :

صادرات فرش ماشینی ایران

فرش ماشینی یکی از مهمترین و قدرتمند ترین بخش های صنعت نساجی ایران است که به ویژه در چند سال گذشته توانسته فاصله خود با سایر بخش های صنعت نساجی زیاد تر کرده و خود را در رتبه اول کالای صادراتی نساجی قراردهد.

با صرف نظر از مشکلاتی که در حال حاضر در زمینه صادرات برای ما به وجود آمده است اما فرش ماشینی ایران با توجه به کیفیت فوق العاده بالایی که دارد توانسته در بازارکشورهایی مانند کانادا ، آمریکا ، عراق ، چین ، افغانستان و بعضی از کشورهای آسیای میانه جایگاهی خاص را به خود اختصاص دهد. در این میان ۵ مقصد اصلی صادرات فرش ماشینی ایران که نیمی از صادرات فرش را شامل می شود، کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان، پاکستان و قطر می باشند. طبق آمارهای موجود صادرات نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار فرش ماشینی در سال ایران را بعد از کشورهای چین، ترکیه، هند و بلژیک در رده پنجم بزرگترین صادرکنندگان فرش ماشینی در جهان قرار داده است.

حضور ایران در نمایشگاههای بین المللی

در حال حاضر یکی از راههایی که اکثر کشورها در راستای رشد و ارتقا فروش و صادرات محصولات خود و ورود به بازارهای جدید پیش گرفته و انجام می دهند حضور در نمایشگاه های بین اللملی است که این روش به عنوان یکی از ایزارهای بازاریابی حرفه ای شناخته شده است که خوشبختانه این روش در ایران سالانه رونقی چشمگیر داشته است . به طور معمول کشورهای مطرح در زمینه صادرات سعی خود را انجام می دهند تا تولیدکنندگان را به کشف و پیدا کردن بازارهای جدید ترغیب کنند به این دلیل که ورود به بازارهای جدید زمان بر و نیاز به هزینه هایی فراوان دارد که شرکت های کوچک و یا متوسط قادر به تامین و پرداخت آن نمی باشند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا